Aile ve Çif Terapisi

Aile ve Çift Terapisi

“Mutlu evlilikler mümkün.”

İlişkide uzun süredir devam eden ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan sorunların ele alındığı terapilerde, tarafların birbirini doğru anlaması, yeni ve etkili iletişim yaklaşımlarının kazanılması, her iki tarafın da ilişkiden aldığı doyumun ve yaşam kalitelerinin arttırılması hedeflenir.

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik ilişkisine karar verme ve evlilik hazırlıkları süreci kimi zaman bireyler açısından zorlayıcı dönemler olabilmektedir. Evlilik ve beraberinde getirdiği pek çok sorumluluk, ailelerin bu sürece katılımı, maddi manevi yükler bazı durumlarda hayatımızdaki bu önemli kararı alma aşamasında kendimizi köşeye sıkışmış hissi yaratabilir.  Bu süreçte alacağınız bir psikolojik destek, sorun çözme becerilerinizi geliştirecek, iletişim gücünüzü arttıracak ve size uygun bir ilişki motifi oluşturmanızda yardımcı olacaktır.

Boşanma Terapisi

Dönüm Noktası

Mutlu giden bir evliliği, hiç kimse boşanmayla sonlandırmak istemez. Taraflardan biri ya da her ikisi için evlilik hayatı artık çekilmez bir hal aldıysa, boşanmadan daha iyi bir alternatif görülmüyorsa boşanma yolu seçilir. Yani, kötü bir durumdan daha iyi hissedeceğimizi düşündüğümüz ortam ve koşullara geçiş yapmak için boşanırız.

Boşanma sürecinde eşlerin nasıl bir tutum sergileyeceği, varsa çocukların velayeti veya nafaka gibi konular, ailelerin boşanma sürecinde oynadığı rol, eşlerin süreçte birbirleriyle iletişim şekli, kişilerin yeni başlayacakları hayatlarına uyum ve adaptasyonlarını da içeren boşanma terapisi, kişinin hayatındaki bu önemli dönüm noktasını sağlıklı bir şekilde atlatması için önemli bir rol oynayacaktır.

Çift terapisine ihtiyaç duyulan başlıca durumlar:

Evlilik öncesinde, evlilik ve aile içi iletişim konularında bireysel ve çift eğitimleri alınabilir.

Profesyonel Yardım Alın

Çift terapisi, çiftlere yaşadıkları problemi psikolog eşliğinde profesyonel yardım alarak çözme imkânı verir. Herkes boşanabilir ama herkes evliliğini kurtaramaz. Son yıllarda boşanma oranlarında ciddi bir artış gözlemleniyor. Birbirini çok severek evlenen bireyler, evlendikten sonra hayal kırıklığına uğrayabiliyor. Karıştıkları problemlerle baş etmekte güçlük yaşayabiliyorlar. 

Böyle durumlarda, problemler çözümsüz bir hal almadan bir uzmandan evlilik terapisi ve aile danışmanlığı almak, problemlerinize farklı şekillerde bakarak çözüm yolları geliştirmenizi, iletişim sorunlarınızı aşmanızı ve daha kaliteli bir evlilik hayatı yaşamanızı sağlayabilir.

Detaylı bilgi için 0534 331 13 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Aile ve çift terapisinde başlıca ekol ve yöntemler

logo_call

Benzer sorunlar yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin

0534 331 13 41

SÖZCÜKLERİN HİSSETTİRDİKLERİ

 SÖZCÜKLERİN  HİSSETTİRDİKLERİ Ruhunun içinde kargaşa olan Hüznü kendisine yuva edinir….. Gülü koklasa incinir … Balı tatsa, yediği zehir…. Tutunamaz hayata…. O kadar yalnızdır ki Kalbinin…

NARSİZM…..

NARSİZM…     Türküler toplumumuzun ürettiği ,bize özel kültür öğelerimizdendir. Kimi zaman hüznü kimi zaman mutluluğu içinde barındıran sözlere sahiplerdir. İçerdikleri manalar açısından incelediğimizde birçok…
uskudar-aile-siddet

Aile Duygusal Bir Sistemdir

Aile bir duygusal sistemdir Güven bakım verenin bize sağladığı ortamla ilgilidir, güvenilir anne sağlam kişilik oluşturur. Çocukla babanın ilişkisinin olumlu olmaması çocukta güvensizliğe sebep olabilir.…