Aile ve Çocuk

Aile ve Çocuk

“Belki de anne babalar çocuklarını kendi varlıklarını geleceğe taşıyacak bir “ölümsüzlük sembolü” olarak gördükleri için, kendi değer ve inanç sistemlerini aktarmayı güvence altına alacak bir çocuk yetiştirme tarzı benimserler.”

Gelişim yaşam boyu süren bir süreç olsa da, gelişimin en hızlı olduğu dönem şüphesiz çocukluk dönemidir. Doğumundan itibaren çocuk bilişsel, duygusal, fiziksel, davranışsal ve sosyal değişim süreçleri içine girer. Bu süreçlerde ortaya çıkabilecek olası sorunların farkına varabilmek ve sorunun çözümüne yönelik adımlar atabilmek için psikolojik destek almak gerekebilir.

Çocuklara Yönelik Ölçme ve Değerlendirme Hizmetlerimiz

Gerektiğinde çocukları daha yakından tanımak ve onlara daha iyi yardımcı olabilmek için çeşitli testlerden yararlanır. Bu testler, zeka, davranış sorunları, duygusal sorunlar, öğrenme güçlüğü gibi bazı konularda uzman ve aile için aydınlatıcı ve doğru bilgileri almaya yöneliktir. Ölçme de değerlendirme çalışmaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 

Ailelere Yönelik Hizmetlerimiz

Ailenin Rolü

 

Çocuklara sağlanan destekte ailenin rolü oldukça önemlidir. Bu nedenle ailelere yönelik çeşitli hizmetler de sunuyoruz. Bunlar arasında çocuğun gelişimine ve yaşadığı sorun alanlarına yönelik ebeveyn danışmanlığı, bilgilendirme seminerleri ve çeşitli eğitim grupları bulunuyor.

Çocuklarla çalışırken amaçlarımız, onların;

Tecrübeli, donanımlı, samimi ve ilgili uzman kadrosuyla ailelerin ve çocukların keyifli bir yaşam sürmeleri, kendilerini iyi hissetmeleri ve yaşam kalitelerini arttırmaları hedeflenmektedir.

Çocuklarla Yapılan Psikoterapi

Çocuklarla yapılan psikoterapi, duygusal, gelişimsel ve davranışsal sorunlar yaşayan çocukların duygu, düşünce ve davranışlarında değişim yaratmayı hedefleyen bir süreçtir. Amacı çocuğun yaşadığı belirtileri azaltmak ve yaşanan belirtilerin ortaya çıkmasına yol açan faktörleri tespit edip onlarla baş edebilmektir. Bu sayede çocuğun kaliteli bir yaşam sürmesine katkıda bulunur.

Sorunlar ortaya çıktıktan sonra destek alınacağı gibi, sorunlar oluşmadan önce de önlem almak ve bu sayede yaşam kalitesini sürdürebilmek için de destek almak mümkündür.

Amaç, ebeveynlerin tek başlarına mücadele etmekte zorlandığı problemlerin üstesinden gelmeleri için onlara destek olmaktır.
 

Detaylı bilgi ve randevu için 0534 331 13 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Destek Sunabilir?

logo_call

Benzer sorunlar yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin

0534 331 13 41 

uskudar-aile-siddet

Aile Duygusal Bir Sistemdir

Aile bir duygusal sistemdir Güven bakım verenin bize sağladığı ortamla ilgilidir, güvenilir anne sağlam kişilik oluşturur. Çocukla babanın ilişkisinin olumlu olmaması çocukta güvensizliğe sebep olabilir.…

ERGENLİK TERAPİSİ

ERGENLİK TERAPİSİ Gençlerin en zor dönemlerinden biri olan ergenliğin sağlıklı geçmesi için ebeveynlere oldukça fazla iş düşmektedir. Gencin ebeveyninin hoşgörüsüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç…

ERGENLİKTE GÜVENLİK ARAYIŞI

ERGENLİKTE GÜVENLİK ARAYIŞI Hiç kıyamam dediklerin kıyıyor mu hep sana ? Kırılan hayallerin batıyor mu ruhuna ? Bir insan başka bir insanın kendisine zarar vereceğini…

SEVİLME İHTİYACI

SEVİLME İHTİYACI İnsan dünyada yalnızdır. Yalnızlığını dindirmenin yollarını arar . Bazıları kendisindeki yalnızlığı unutmak için diğerlerinin aynasındaki yansımasına ihtiyaç duyar. Sevilmeyi , önemsenmeyi elde etmek…

ERGENLERDE SALDIRGANLIK NEDENLERİ

ERGENLERDE SALDIRGANLIK NEDENLERİ Saldırganlığın ve  şiddet duygusunun bir gençte görülmesinde  birden çok faktör etkili olmaktadır. Göç , ekonomik sıkıntı ,aile, medya ,sokak çocukları gibi toplumsal…